ﺳﻪشنبه 05 مرداد 1400

سید امین قاسمی در پیامی روز جهانی صنایع‌دستی را تبریک گفت

سید امین قاسمی در پیامی روز جهانی صنایع‌دستی را تبریک گفت

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان لرستان با صدور پیامی فرا رسیدن ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع‌دستی را به هنرمندان، تولیدکنندگان و فعالان عرصه صنایع‌دستی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان در متن این پیام آمده است: صنایع دستی، روایتگر صنعت و هنر نیاکان و بیانگر هنر و ذوق مردم هر کشور است و در روزگاران کهن، به عنوان صنعت تمام عیار عهد خویش حضور داشته است. از این رو صنایع دستی، سفیران فرهنگی یک قوم و قبیله اند که هیچ‌گاه از گزارش پیام خود دست نمی‌کشند.

صنایع دستی نه تنها در استان هنرمند و هنردوست لرستان‌ بلکه در کل کشور، هنرمندانه تابلویی فاخر از خلق هنری چندگانه است و هر گونه از صنایع‌دستی‌ متنوع، یادگاری از فرهنگ‌ها، سلیقه ها، روش های زندگی و شخصیت نیاکان مردم این کشور محسوب می‌شود. تک تک این آثار زبان گویا روشنی از تاریخ، تمدن، هویت و هنر ما ایرانیان هستند که علاوه بر اصالت تمدن، هنر زیبایی و ذوق هنری گذشتگان، مکتب و اندیشه اسلامی ایرانیان را نیز ساطع می‌کنند. با دقت در این آثار مبرهن است که اندیشه اسلامی در جایگاه والایی در جهان هنر قرار دارد و در هر عصری گروه بسیاری از علاقه مندان رابه سوی خود کشیده است‌که حتی این هنر در سطوح عرفانی و جنبه های مذهبی نیز متجلی شده است که همین امر موجب پویایی، گستردگی و شگفتی صدچندان این هنر شده است.

روز جهانی صنایع دستی بر دستان و اندیشه صاحبان ذوق، هنر و اصالت ایران و ایرانیان، هنرمندان، تولیدکنندگان و فعالان این عرصه مبارک‌باد

امتیاز به خبر :
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو اخبار در حال حاضر در دسترس نیست