چهارشنبه 25 تیر 1399

آبشار بیشه خرم آباد ساماندهی می شود.

آبشار بیشه خرم آباد ساماندهی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان؛ سومین کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در سال 97 به ریاست دکتر مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران کل و نمایندگان دستگاههای اجرایی عضو کمیته؛ در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد.

در این جلسه دکتر مراد پور با اشاره به اینکه صنعت گردشگری در استان صنعت جوان و نوپایی است گفت: در بحث زیرساختها نسبت به تعداد حضور گردشگر در استان عقب هستیم و نتوانسته ایم از درآمد حضور گردشگر در استان بهره کافی را ببریم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر تهیه طرح جامع گردشگری استان افزود: در طرح جامع گردشگری بایستی لکه ها و نقاط گردشگر پذیر شناسایی شده و جزییات اجرایی برای ساماندهی این مناطق کاملا مشخص گردد.

دکتر مراد پور آبشار بیشه خرم آباد، منطقه ونایی و چشمه های شهر خرم آباد را از مناطق ویژه گردشگری استان دانست و تصریح کرد: مطالعات و طرحهای اجرایی ساماندهی این مناطق تا پایان سال بایستی تهیه گردد.

در ابتدای این جلسه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان دستور کار این جلسه را بررسی مشکلات مناطق گردشگری آبشار بیشه خرم آباد، ونایی بروجرد و کهمان الشتر دانست و گفت: حل این مشکلات نیازمند همکاری بیشتر سایر دستگاههای مرتبط با گردشگری است.

مهندس قاسمی افزود: فعالیت واحدهای غیر مجاز و غیر استاندارد، تصرف اراضی ملی، تجاوز به حریم رودخانه، عدم مالکیت قانونی و وجود اقامتگاههای غیر مجاز از عمده مشکلات این مناطق گردشگری است.

دبیر ستاد خدمات سفر استان با اشاره به چهار فصل بودن لرستان و گردشگری زمستانی اظهار داشت: بایستی آمادگی لازم را جهت استقبال از گردشگران را داشته باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در پایان گفت: تامین اعتبار مالی لازم جهت مطالعه و بازنگری طرح جامع گردشگری استان، تهیه طرح ساماندهی آبشارهای لرستان و چشمه های خرم آباد و هچنین انجام اقدامات لازم جهت رفع مشکلات مناطق ونایی، بیشه و کهمان توسط دستگاههای اجرایی از جمله مصوبات این جلسه بود.

امتیاز به خبر :