یکشنبه 17 فروردین 1399

رونمایی از قطار گردشگری لرستان با حضور دکتر مونسان

رونمایی از قطار گردشگری لرستان با حضور دکتر مونسان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان؛ عصر امروز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه با حضور دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از قطار گردشگری لرستان رونمایی شد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به ظرفیتهای گردشگری لرستان و غرب کشور تصریح کرد: برای استان های غرب کشور بایستی کار تبلیغاتی زیادی انجام شود و برنامه های ویژه ای در نظر گرفت.

دکتر مونسان با ابراز رضایت از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی استان لرستان در راه اندازی قطار گردشگری گفت: مطمئن هستم این قطار عامل توسعه گردشگری منطقه خواهد شد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: دولت نیز در این مورد حمایت های لازم را به عمل خواهد اورد .

دکتر مونسان با اشاره به سفر تیرماه سال جاری خود به استان و بازدید از مسیر قطار گردشگری لرستان و جاذبه های این مسیر اظهار داشت: یکی از مقاصد سفر من در ایام نوروز با قطار گردشگری به سمت لرستان باشد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در خصوص ایجاد زیر ساختها در مناطق گردشگری گفت: ایجاد زیر ساختها عمدتاً بر دوش بخش های غیر دولتی است اما دولت نیز از محل صندوق توسعه ملی منابع مورد نیاز بخش غیر دولتی را تامین خواهد کرد.

دکتر مونسان افزود: در حال حاضر صد و بیست هزار میلیارد تومان توسط بخش غیر دولتی در حوزه احداث و ایجاد زیر ساخت های گردشگری در کشور در حال اجرا است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه هر جایی که گردشگر حضور داشته باشد سرمایه گذاری، توجیه اقتصادی خواهد داشت تصریح کرد: باید تلاش کنیم لرستان و غرب کشور را معرفی کنیم، در این صورت سرمایه گذاری نیز افزایش خواهد یافت.

دکتر مونسان همچنین در خصوص عملکرد  یکساله مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: آقای قاسمی یکی از مدیران خوب سازمان بوده و کارهای خوبی را شروع کرده است.

امتیاز به خبر :