یکشنبه 03 مرداد 1400

آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در شهرستان های بروجرد و دورود

آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در شهرستان های بروجرد و دورود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در شهرستان های بروجرد و دورود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان؛ سید امین قاسمی امروز دوشنبه 9 تیرماه با اعلام این خبر گفت: به منظور توسعه و ترویج صنایع دستی در سطح استان دوره آموزشی کوتاه مدت در شهرستان های بروجرد و دورود آغاز شده است.

قاسمی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا این دوره های آموزشی کوتاه مدت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کلیه پروتکل های بهداشتی در حال برگزاری است.

او هدف از برگزاری این دوره های کوتاه مدت آموزشی سه ماهه را ایجاد حرفه آموزی و مهارت های فنی عمومی و تخصصی با چشم انداز تولید و اشتغال مولد و دیرپا در سطح جامعه دانست و افزود: برای برگزاری این دوره ها که به صورت رایگان برای هنرمندان خواهد بود 750 میلیون ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در خصوص انواع رشته های آموزشی در این دوره نیز اضافه کرد: این دوره ها در شهر بروجرد شامل رشته های گره چینی، ورشوسازی، قلمزنی، آیینه کاری، نقاشی روی پارچه(باتیک) و مسگری و در شهرستان دورود شامل رشته های طراحی سنتی و قلمزنی می باشد.

امتیاز به خبر :
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو اخبار در حال حاضر در دسترس نیست