چهارشنبه 30 مهر 1399

بازدید از جاذبه های تاریخی لرستان در فضای مجازی

بازدید از جاذبه های تاریخی لرستان در فضای مجازی

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، سید امین قاسمی از بازدید آثار تاریخی لرستان از طریق فضای مجازی خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در این خصوص گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی هر ساله برنامه های متنوعی از جمله بازدید رایگان از موزه های استان انجام می شد اما امسال با توجه شیوع ویروس کرونا، مردم می توانند از طریق تور 360 درجه مجازی از آثار و جاذبه های تاریخی لرستان دیدن کنند .

قاسمی اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر امکان حضور مردم در اماکن تاریخی وجود ندارد مردم می توانند با ورود به وبسایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به آدرس lorestan.mcth.ir  و کلیلک کردن روی "تور مجازی" که در صفحه اصلی بارگذاری شده به صورت 360 درجه از آثار تاریخی و طبیعی لرستان دیدن کنند.

او با بیان اینکه در این تور 360 درجه مجازی، 46 جاذبه تاریخی و طبیعی استان لرستان برای مشاهده مردم بارگذاری شده افزود: بیش از 700 عکس با کیفیت و 50 کلیپ معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی نیز در این وبسایت برای بازدید مردم بارگذاری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان همچنین به تعطیلی همه اماکن تاریخی و تاسیسات گردشگری استان با توجه به شیوع ویروس کرونا و قرار گرفتن این استان در وضعیت هشدار اشاره و بیان داشت: در شرایط کنونی کشور، مقابله با ویروس کرونا بیش از هر چیزی اهمیت دارد و به یاری خداوند پس از غلبه بر این ویروس منحوس، همچنان لرستان با آغوش باز پذیرای گردشگران عزیز از سراسر کشور خواهد بود.

امتیاز به خبر :