چهارشنبه 30 مهر 1399

برگزاری مسابقه نقاشی کودکان به مناسبت هفته میراث فرهنگی در لرستان

برگزاری مسابقه نقاشی کودکان به مناسبت هفته میراث فرهنگی در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ سید امین قاسمی از برگزاری مسابقه نقاشی کودکان ویژه هفته میراث فرهنگی خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: هر ساله به مناسبت هفته میراث فرهنگی برنامه های متنوعی توسط این اداره کل برگزار می شد که در سالجاری با توجه به شیوع ویروس کرونا و اینکه استان ما در شرایط هشدار قرار دارد، اجرای همه برنامه های مذکور ممکن نبود.

قاسمی اظهار داشت: حفظ سلامتی مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت قرار دارد اما شیوع ویروس کرونا مانع غفلت ما از هفته میراث فرهنگی نشده است.

او با اشاره به اینکه امسال مسابقه نقاشی ویژه کودکان به صورت مجازی و به منظور آشنایی این نسل با فرهنگ و تاریخ این دیار برگزار می شود افزود: علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند نقاشی های خود را با موضوع آثار تاریخی لرستان تهیه و تا 5 خردادماه به اینستاگرام اداره کل میراث فرهنگی استان به آدرس lorestan-cthh ارسال کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بیان داشت: در این مسابقه نقاشی آثار تاریخی استان با هدف آموزش، تبلیغ و معرفی بیشتر به صورت مجازی ارسال و انجام می شود که این خود آگاهی و فرهنگسازی نسل کودک و نوجوان را در پاسداری از این میراث غنی و ارزشمند به دنبال خواهد داشت.

لازم به ذکر است آثار شرکت کنندگان در صفحه اینستاگرام اداره کل به مدت 3 روز بارگذاری و در پایان به 3 نقاشی که بیشترین پسند را از طرف مردم داشته باشند جوایزی اهدا می شود.

امتیاز به خبر :