شنبه 16 فروردین 1399

ساخت پل معلق شهرستان پلدختر در دستور کار قرار گرفت

ساخت پل معلق شهرستان پلدختر در دستور کار قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در نشست مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، رئیس شورای شهر و شهردار پلدختر، سرمایه گذار و مجری طرح پل معلق پلدختر عملیات اجرایی ساخت این پل مورد بررسی قرار گرفت .

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان اظهار داشت: در پی سیل اخیر شهرستان پلدختر که خسارات زیادی به این شهر وارد کرد موضوع توسعه زیرساخت ها در دستور کار دولت قرار گرفته که طراحی و ساخت پل معلق پلدختر به عنوان یک جاذبه گردشگری تفریحی نیز در همین راستا صورت می پذیرد .

سید امین قاسمی گفت: پل معلق پلدختر در محل ورودی شهر و حد فاصل تپه یادمان شهدا به عنوان یک پایگاه فرهنگی تا پارک صخره ای ورودی شهر اجرا می شود و می تواند به یکی از جاذبه های گردشگری مهم و زیبای استان تبدیل شود .

او با بیان اینکه این طرح مربوط به منابع طبیعی بوده و در صورت اجرای پروژه، زمین محل اجرا طرح در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار می گیرد بیان داشت: ساخت رستوران، سفره خانه سنتی، اقامتگاه و سایر زیرساخت های گردشگری نیز از دیگر بخش های اجرای این طرح به شمار می رود .

نصیری رئیس شورای اسلامی شهر پلدختر افزود: پل معلق پلدختر می تواند یکی از مهمترین طرح های گردشگری اجرا شده در این شهرستان پس از سیل اخیرباشد که هم در بحث اشتغال و هم در زمینه اقتصادی کمک های شایانی به مردم این منطقه می کند و در این راستا شورای شهر و شهرداری پلدختر نیز همکاری های لازم را با دستگاه های اداری و سرمایه گذار بخش خصوصی خواهد داشت .

چراغی شهردار پلدختر نیز بر هماهنگی های لازم به منظور تأمین اعتبار و همچنین صدور مجوز های لازم از سایر دستگاه های اداری به منظور اجرای عملیات ساخت پل معلق و بهره برداری از این طرح گردشگری تاکید کرد .

امتیاز به خبر :