چهارشنبه 25 تیر 1399

فروش بیش 3 میلیارد و 120 میلیون ریال محصولات صنایع دستی در جشنواره فرهنگ اقوام لرستان

فروش بیش 3 میلیارد و 120 میلیون ریال محصولات صنایع دستی در جشنواره فرهنگ اقوام لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان سید امین قاسمی از فروش 3 میلیارد و 122 میلیون ریال محصولات صنایع دستی در جشنواره ملی فرهنگ اقوام استان لرستان خبر داد .  

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان به حضور 71 هنرمند و صنعت گر در این جشنواره اشاره کرد و افزود: در مجموع 59 غرفه به عرضه محصولات صنایع دستی استان ها اختصاص یافت که سهم استان لرستان 25 غرفه بود .

سید امین قاسمی بیان داشت : میزان کل فروش محصولات حوزه صنایع دستی استان ها در این نمایشگاه بالغ بر 3 میلیارد و 122 میلیون ریال بود که از این میزان حدود یک میلیارد و 500 میلیون ريال سهم صنعتگران لرستانی بوده است .

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان اضافه کرد: با توجه به آمار احصاء شده، غرفه ابریشم استان گلستان با 130 میلیون ريال بیشترین و غرفه استان چهارمحال و بختیاری 20 میلیون ريال کمترین آمار فروش را در این جشنواره  به نام خود ثبت کردند.

مهندس قاسمی در ادامه اظهار داشت : گلیم، ماشته، جاجیم، حرمی، حصیر و کپو بافی، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و زیور آلات سنتی، ریز مینیاتور، ملیله کاری، نمد، مسگری، ورشو، چرم دست دوز، البسه محلی، انواع پای پوش محلی مانند گیوه و جوراب سنتی، محصولات چوبی، احجام سنتی چوبی مانند مجسمه و ظروف، صنایع دستی دریایی و بافتنی های سنتی از جمله محصولات صنایع دستی است که در جشنواره ملی فرهنگ اقوام عرضه شد .

مدیر کل میراث فرهنگی در پایان عنوان داشت: جشنواره فرهنگ اقوام برای نخستین بار در کشور به میزبانی استان لرستان از 16 تا 20 آبان ماه در مجموعه تاریخی فرهنگی، باغ گلستان قلعه فلک الافلاک خرم آباد برگزار شد .

امتیاز به خبر :