شنبه 10 خرداد 1399

برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگ اقوام با حضور ۲۷استان در لرستان

برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگ اقوام با حضور ۲۷استان در لرستان


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان لرستان مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگ اقوام با حضور دکتر محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستیْ خادمی استاندار لرستانْ قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مدیران کل استان لرستان برگزار گردید.
مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان لرستان ضمن خیر مقدم به کلیه مدعوین و شرکت کنندگان در این جشنواره گفت:  جشنواره فرهنگ اقوام مصادف با ماه مبارک ربیع الاول، در راستای اجرای وظایف محوله و به تبع آن به جهت ایجاد روحیه نشاط، این اداره کل را بر آن داشت استان لرستان را به عنوان مرکز برگزاری جشنواره استان‌ها در غرب کشور انتخاب و در طول ۵روز میزبان استان های کشور باشیم.
سید امین قاسمی عنوان داشت: این جشنواره برای اولین بار در لرستان و با برپایی ۸۰ غرفه ویژه هنرمندان صنایع دستی برگزار گردید و در کنار آن ۱۳غرفه مخصوص تراش سنگهای قیمتی و زیورآلات ساخته دست نیز دایر گردید.
مهندس قاسمی افزود: جشنواره اجرای موسیقی محلی و رقص های آیینی نیز که از ۱۵ استان کشور در این جشنواره حاضر گردیده اند در طول این ۵ روز برگزار می‌شود.
مدیر کل میراث فرهنگی بیان کرد: حدود ۲۰سیاه چادر از استان های مختلف کشور به منظور ترویج فرهنگ اقوام نیز در جشنواره فرهنگ اقوام برپا شده که در کنار آن شاهد پخت انواع غذا های محلی هستیم.
وی در پایان به حضور ویژه روسای انجمن های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کشور در جشنواره اشاره کرد و گفت: در روز اول برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام جلسات خوبی با حضور رئیس انجمن صنفی دفاتر کشور و روسای دفاتر خدمات مسافرتی استان های شرکت کننده در جشنواره داشتیم که در این جلسه مشکلات و مسائل موجود مطرح و با همفکری و همکاری همه اعضا راه‌کارهای مناسبی برای رفع موانع موجود ارائه شد.

امتیاز به خبر :