شنبه 10 خرداد 1399

بازدید بیش از یک میلیون و 709 هزار نفر از جاذبه های گردشگری لرستان در یکسال اخیر

بازدید بیش از یک میلیون و 709 هزار نفر از جاذبه های گردشگری لرستان در یکسال اخیر

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان؛ بیش از یک میلیون و 709 هزار نفر در یکسال اخیر از جاذبه های گردشگری لرستان بازدید کردند .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در مراسم گرامیداشت هفته گردشگری که در محوطه باغ گلستان قلعه فلک الافلاک خرم آباد برگزار شد با بیان اینکه سیل فرودردین ماه امسال موجب شد تا نسبت به سال گذشته بخصوص در ایام نوروز با کاهش حضور گردشگر در استان روبرو شویم افزود: همچنین در این مدت یک میلیون و 30 هزار و 369 نفر در واحدهای اقامتی استان اقامت داشته اند .

سید امین قاسمی در ادامه با اشاره به توافق‌نامه با سپاه برای آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک تصریح کرد: تا پایان سال ۹۶ حدود ۴۰ درصد از ارزش ریالی این مجموعه به سپاه پرداخت شد، البته ۳۰ درصد از تعهدات به علت کمبود اعتبار دولت در سال ۹۷ محقق نشد و این تعهد با شش ماه تاخیر در قالب اسناد خزانه پرداخت شد و برای اجرای مابقی تعهدات و تسویه کامل با سپاه پاسداران با پیگیری استاندار این آمادگی وجود دارد .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان یادآور شد: از هفته گردشگری سال گذشته تاکنون مرمت بیش از ۳۰ بنای تاریخی استان انجام شده است .

قاسمی بیان کرد: طی این مدت ۱۱ اثر طبیعی، ۱۷ اثر معنوی و ۶۱ اثر غیرمنقول در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و ۲۰۰ پرونده دیگر به دفتر ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی ارسال شده است .

دبیر ستاد خدمات سفر استان لرستان به راه‌اندازی نخستین قطار گردشگری استان به همت بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون چندین سفر خوب با این قطار انجام شد که به علت سیل فروردین ماه بخشی از ریل خط آهن تخریب شد و با بازسازی آن مجددا سفرها شروع شده و با استقبال گردشگران نیز روبرو شده است .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به ثبت بروجرد به عنوان شهر ملی ورشو، اضافه کرد: به دنبال این هستیم که بروجرد را به عنوان شهر جهانی ورشو ثبت کنیم و سایر شهرهای استان که پتانسیل خوبی در حوزه صنایع دستی دارند نیز به ثبت ملی برسانیم .

در پایان این مراسم با حضور دکتر خادمی استاندار لرستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ، فرماندار خرم آباد و جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی از فعال گردشگری استان با اهدا لوح سپاس تقدیر شد .

امتیاز به خبر :