شنبه 10 خرداد 1399

پرداخت 400 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه گردشگری لرستان

پرداخت 400 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه گردشگری لرستان

پرداخت 400 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه گردشگری لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ سید امین قاسمی از پرداخت 400 میلیارد ریال تسهیلات حوزه گردشگری لرستان از ابتدای سال 97 تاکنون خبر داد .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بیان داشت: در این مدت برای 300 نفر به صورت مستقیم و 600 نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است .

مهندس سید امین قاسمی همچنین به تعداد پروژه های در حال ساخت حوزه گردشگری در استان اشاره کرد و افزود: 37 پروژه با سرمایه گذاری 331 میلیارد و 650 میلیون تومان در دست ساخت است .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به صدور 198 موافقت نامه اصولی در این مدت اشاره کرد و گفت: تعداد 45 مجوز هم در احداث تاسیسات گردشگری در سطح استان صادر شده است .

وی بیان داشت: از ابتدای سال 97 تاکنون دو هتل و یک اقامتگاه بومگردی در سطح استان احداث شده است.

دبیر ستاد خدمات سفر استان لرستان با اشاره به اینکه 5 میلیون و 989 هزار و 684 گردشگر داخلی از ابتدای سال 97 تاکنون از جاذبه های گردشگری لرستان بازدید کرده اند اظهار داشت: در این مدت 3 هزار و 136 گردشگری خارجی نیز لرستان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند .

 سید امین قاسمی به حضور مستمر تشکل های مردم نهاد لرستان در دوره های توانمندسازی استانی و منطقه ای اشاره کرد و گفت: اردیبهشت ماه امسال نیز لرستان میزبان سومین دوره توانمندسازی تشکل های مردم نهاد غرب کشور بود که به مدت دو روز و با حضور بیش از 50 نفر برگزار شد .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان همچنین برگزاری دوره توانمندسازی مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری به تعداد 150 نفر و برگزاری دوره توانمندسازی جوامع محلی به تعداد 100 نفر را از دیگر اقدامات صورت گرفته حوزه گردشگری لرستان در یک سال و نیم اخیر است .

امتیاز به خبر :