چهارشنبه 25 تیر 1399

بازدید نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس از تأسیسات گردشگری آبشار وارک خرم آباد

بازدید نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس از تأسیسات گردشگری آبشار وارک خرم آباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس و سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از تأسیسات گردشگری منطقه وارک خرم آباد بازدید کردند .

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در این بازدید گفت: امروز گردشگری به عنوان یک صنعت پر درآمد در جهان شناخته شده است از این رو باید در راستای توسعه این صنعت ارزان قیمت تلاش کنیم .

دکتر محمد بیرانوند با اشاره به اقدامات خوب اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در خصوص ساماندهی عرصه قلعه فلک الافلاک بیان داشت: خوشبختانه با پیگیری های لازم و تعامل و همکاری ارتش و سپاه بزودی شاهد آزادسازی کامل عرصه قلعه خواهیم بود .

رییس مجمع نمایندگان استان لرستان در جمع مردم منطقه وارک خرم آباد از پیگیری برای رفع مشکلتت ساکنان این منطقه در بخش های مختلف بخصوص فراهم کردن زیرساخت های گردشگری قول مساعد داد .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان هم گفت: در گرامیداشت هفته گردشگری و در راستای طرح بازدید از اماکن و تأسیسات گردشگری سطح استان، با حضور دکتر بیرانوندی و جمعی از کارشناسان این اداره کل ضمن دیدار با مردم ، از تأسیسات زیربنایی و راه دسترسی منطقه وارک و آبشار زیبایی که به همین نام در این مسیر وجود دارد بازدید به عمل آمد.

سید امین قاسمی در ادامه افزود : در این دیدار بخشی از مطالبات مردم منطقه وارک راه دسترسی به مسیر روستا و آبشار عنوان گردید که با توجه به قابلیت بالای محل در بحث جذب گردشگر و اینکه این روستا در طول سال میزبان شمار زیادی از گردشگران می باشد ، موضوع جهت تأمین امکانات و رفع نواقص در دستور کار قرار گرفت .

مهندس قاسمی همچنین در پایان افزود : با توجه به اولویت بندی نیاز های مردم منطقه وارک، ساماندهی راه دسترسی به عنوان مهمترین موضوع در آینده انجام خواهد پذیرفت و در ادامه ایجاد تأسیسات و زیرساخت های دیگر مانند اقامتگاه ها و سرویس های بهداشتی نیز باید با حضور بخش خصوصی در محل احداث گردند .

امتیاز به خبر :