چهارشنبه 22 مرداد 1399

نواخته شدن زنگ گردشگری در مدارس لرستان

نواخته شدن زنگ گردشگری در مدارس لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان همزمان با روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری، زنگ گردشگری در مدرسه دخترانه تیزهوشان فرزانگان خرم آباد به صدا در آمد .

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت : به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری با حضور کارکنان این اداره کل و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش زنگ گردشگری در یکی از مدارس شهر خرم آباد نواخته شد .

سید امین قاسمی در جمع دانش آموزان بیان داشت : آیه کریمه  (( قل سیروا فی الارض فانظروا کیف کان عـقبة الذین من قبل ...)) گواه این است که گردشگری از دیرباز از اهمیت بالایی در میان مردمان این سرزمین برخوردار بوده است آنچنان که  آیات و روایات  ما نیز به این مهم اشاره داشته اند .

مدیر کل میراث فرهنگی همچنین افزود : در بحث توسعه استان گردشگری می تواند یکی از عوامل مهم درتوسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای مردم استان باشد و این مهم با آموزش صحیح برای شما دانش آموزان که آینده سازان کشور هستند محقق خواهد شد .

مهندس قاسمی در پایان اظهار داشت : با توجه به نقش مهم آموزش در گردشگری، این اداره کل آمادگی دارد با برگزاری کلاس ها و دوره های مرتبط ، مبانی گردشگری را توسط اساتید و کارشناسان حوزه گردشگری به دانش آموزان هم استانی آموزش دهد .  

امتیاز به خبر :