دوشنبه 07 بهمن 1398

ابلاغ مراتب ثبت چهار اثر تاریخی به استاندار لرستان

ابلاغ مراتب ثبت چهار اثر تاریخی به استاندار لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان دکتر مونسان سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طی نامه های جداگانه مراتب ثبت چهار اثر تاریخی فرهنگی را به استاندار لرستان ابلاغ کرد .

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت: در راستای صیانت از آثار ملی و با پیگیری های صورت گرفته، این اداره کل اسناد و مدارک چهار اثر تاریخی لرستان را جهت انجام مراحل قانونی به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارسال کرد که در پایان پس از تأیید، این چهار اثر  به ثبت رسیدند .

  سید امین قاسمی بیان داشت: اثر تاریخی فرهنگی تپه خرگوش شهرستان سلسله به شماره ثبت 32284 با قدمت دوره اشکانی، آرامگاه میرزا اسداله قاضی به شماره ثبت 32346 واقع در شهر خرم آباد با قدمت دوره قاجاریه، آرامگاه القاص بهرامی واقع در شهرستان چگنی به شماره 32345 با قدمت دوره قاجاریه و خانه جزایری خرم آباد که قدمت آن به اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی می رسد به شماره 32344 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند .

مهندس قاسمی در پایان افزود: با ثبت این چهار اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور، مجموع آثار غیر منقول ثبت شده استان به 2381 و مجموع کل آثار لرستان در فهرست ملی کشور به 2477 اثر رسیده است .

امتیاز به خبر :