دوشنبه 07 بهمن 1398

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی لرستان با نماینده پلدختر در مجلس

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی لرستان با نماینده پلدختر در مجلس

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در نشست سید امین قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی و سید حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس مشکلات جاذبه های طبیعی تاریخی شهرستان پلدختر مورد بررسی قرار گرفت .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این نشست گفت : شهرستان پلدختر پتانسیل گردشگری زیادی دارد و در تلاش هستیم تا با ایجاد زیرساخت های مناسب در کنار جاذبه های این شهرستان حضور گردشگران را به این منطقه از لرستان فراهم کنیم .

سید امین قاسمی با اشاره به اینکه متاسفانه در جریان سیل فروردین ماه امسال خسارت زیادی به اماکن تاریخی و طبیعی و همچنین کارگاههای صنایع دستی شهرستان پلدختر وارد شده است افزود: امیدواریم هر چه سریع تر اعتبارات مربوط به خسارت سیل در لرستان در حوزه میراث فرهنگی تخصیص یابد تا نسبت به بازسازی تاسیسات گردشگری و مرمت اماکن تاریخی اقدام کنیم .

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: شهرستان پلدختر ظرفیت های گردشگری فراوانی دارد که از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده است .

کاظمی، احیاء پل معلق دره خزینه را از خواسته های مردم شهرستان پلدختر برشمرد و بیان داشت: دکتر خادمی استاندار هم نسبت به احیاء این پل قول مساعد و همکاری داده اند و انتظار داریم اداره کل میراث فرهنگی هم پیگیری های لازم را انجام دهد .

نماینده مردم مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی ایجاد راه دسترسی به غار کلماکره و همچنین راه اندازی موزه در این شهرستان را ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد: آثار غار کلماکره در موزه شهرستان نگهداری و در معرض دیدم مردم قرار گیرد .

امتیاز به خبر :