جمعه 02 اسفند 1398

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان: مردم به تورهای گردشگری بدون مجوز اعتماد نکنند

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان: مردم به تورهای گردشگری بدون مجوز اعتماد نکنند

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ سید امین قاسمی ضمن ‌هشدار به فعالیت تورهای گردشگری بدون مجوز در استان گفت: فعالیت این تورها غیرقانونی است و مردم نباید به این تورها اعتماد کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر لرستان با تأکید بر لزوم برخورد صریح و جدی با برهم‌زنندگان هنجارهای اجتماعی در اماکن گردشگری و تفریحی استان، اظهار کرد: مردم به تورهای گردشگری بدون مجوز اعتماد نکنند چراکه فعالیت این تورها قانونی نیست .

وی مباحث گردشگری را فرابخشی دانست و افزود: گردشگری می‌تواند درآمدهای ویژه‌ای را برای استان به‌دنبال داشته باشد .‌

قاسمی با اشاره به این‌که در کشور ما به‌خاطر اعتقادات دینی باید رعایت شئونات اسلامی به‌طور خاص انجام گیرد ادامه داد: در این راستا کنترل‌های ویژه‌ای در مناطق گردشگری صورت می‌گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به این‌که در همین راستا این اداره کل بر فعالیت‌ تورهای مجوزدار کنترل و نظارت دارد اظهار داشت: برخی سفره‌خانه‌های سنتی به اسم سنتی هستند اما شرایط سنتی بودن را ندارند لذا می‌طلبد دادستان با این‌گونه موارد برخورد کند.

قاسمی بر توجه بیشتر به رعایت حجاب در مراکز تفریحی تاکید کرد و یادآور شد: با تاسیسات گردشگری فاقد مجوز و یا مجوزداری که شئونات را رعایت نمی‌کنند، برخورد می‌شود .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به اینکه در آبشار بیشه حضور نیروی انتظامی و سپاه موجب تامین امنیت شده افزود : با توجه به اینکه در خیلی از اماکن این امکان وجود ندارد اما در این راستا تفاهم نامه ای با سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان منعقد شده است .

وی در پایان گفت: انتظار داریم تا دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌های ویژه و فرهنگی خاص خود را در بناهای تاریخی برگزار کنند که در این راستا نیز آماده هرگونه تعامل با دستگاه‌های فرهنگی هستیم.

امتیاز به خبر :