شنبه 10 خرداد 1399

مدیریت آبشار بیشه خرم آباد به اداره کل میراث فرهنگی لرستان واگذار شد

مدیریت آبشار بیشه خرم آباد به اداره کل میراث فرهنگی لرستان واگذار شد

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی صنایع دسیتی و گردشگری استان لرستان؛ با دستور استاندار لرستان مدیریت آبشار بیشه خرم آباد به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان واگذار شد .

استاندار لرستان در جلسه بررسی مشکلات منطقه گردشگری آبشار بیشه خرم آباد با تاکید بر لزوم وجود مدیریت مشخص و پاسخگو در منطقه تفریحی آبشار بیشه گفت: از این پس مدیریت این منطقه بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است و این دستگاه باید در خصوص آن پاسخگو باشد .

دکتر خادمی اظهار داشت: این اداره کل موظف است در اولین فرصت و طی چند روز آینده لیست مشکلات و نیازهای منطقه را تکمیل کند و سایر ادارات و دستگاه های اجرایی نیز باید در جهت رفع مشکلات همکاری لازم را با مدیریت منطقه بعمل آورند .

وی تصریح کرد: متاسفانه از ابتدای سال تا کنون شش تن از هم استانی ها و هم وطنانمان در آب های این منطقه جان خود را از دست داده اند و این در حالی است که سیلاب عظیم فروردین ماه سال جاری، اینقدر تلفات جانی نداشته و این آمار ناراحت کننده است .

استاندار لرستان تاکید کرد: یک تیم کارشناسی متشکل از دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع با هماهنگی فرمانداری خرم آباد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان باید طی چند روز آینده ضمن حضور در منطقه آبشار بیشه، لیست مشکلات، خسارات و نیازمندی های موجود را با ارائه راهکارهای لازم تهیه و به استانداری ارائه دهند تا در جلسه ی بعد تصمیمات لازم در راستای بهبود وضعیت این منطقه تفریحی گردشگری اتخاذ گردد .

دکتر خادمی همچنین خاطر نشان ساخت: اصلاح زیر ساخت های حادثه دیده از سیل در حوزه روستا و منطقه تفریحی آبشار بیشه نیز بر عهده بنیاد مسکن استان خواهد بود .

فرماندار خرم آباد هم در این جلسه با اشاره به اینکه در روزهای تعطیل نزدیک به ۱۰ هزار گردشگر در منطقه تفریحی آبشار بیشه حضور پیدا می کنند، گفت: اصلی ترین مشکل این تفریحگاه مشخص نبودن مدیریت آن است و در حال حاضر دهیاری بیشه به ناچار آنجا را مدیریت می کند .

اسد عبدالهی افزود: آبشار بیشه دومین جاذبه گردشگری پر تردد استان است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید برای مدیریت مجموعه پای کار بیاید .

وی قیمت بالای کالاها و همچنین محل های اسکان مسافران را از دیگر مشکلات منطقه آبشار بیشه عنوان کرد و افزود: ایجاد یک پاسگاه دائمی و تعبیه سیستم صوتی هشدار دهنده به مسافران می تواند در خصوص تامین امنیت در منطقه موثر واقع شود و لازم است تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردد .

فرماندار خرم آباد گفت: این مجموعه نیازمند یک پارکینگ استاندارد و دائمی است چرا که در برخی از ایام سال،به خصوص در روزهای تعطیل و فصل تابستان نزدیک به ۲۰۰۰ خودرو در آن تردد می کنند .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری لرستان هم در این جلسه گفت: در اولین فرصت با استقرار نیرو در آبشار بیشه خرم آباد در راستای ارائه خدمات به گردشگران اقدام خواهیم کرد .

دکتر مهدی بهاروند با اشاره به اینکه بزودی لیست اقدامات ضروری کوتاه مدت و بلندمدت را به منظور ایجاد زیرساخت های گردشگری در منطقه آماده خواهیم کرد افزود: در صورت تامین اعتبار بلافاصه اقدامات لازم را در این منطقه زیبای گردشگری آغاز می کنیم .

امتیاز به خبر :