چهارشنبه 25 تیر 1399

پرداخت بیش از 65 میلیارد ریال تسهیلات صنایع دستی سال 97 در لرستان

پرداخت بیش از 65 میلیارد ریال تسهیلات صنایع دستی سال 97 در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان؛ سید امین قاسمی از پرداخت بیش از 65 میلیارد ریال تسهیلات صنایع دستی سال 97 در استان لرستان خبر داد .

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان لرستان با بیان این خبر گفت: سال گذشته از محل تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری مبلغ 27 میلیارد و 355 میلیون ریال پرداخت شده است .

مهندس قاسمی با اشاره به اینکه از محل طرح مشاغل خانگی مبلغ 25 میلیارد و 500 میلیون ریال به 510 نفر متقاضی تسهیلات پرداخت شده اضافه کرد : از محل صندوق کارآفرینی امید مبلغ 2 میلیارد ریال به 36 نفر و از محل تسهیلات مناطق محروم 10 میلیارد ریال به 12 متقاضی پرداخت شد .

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان هم گفت: پیرو تفاهم نامه همکاری بین معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان با بانک گردشگری با محوریت حمایت و توسعه کارگاه های صنایع دستی در کشور و ابلاغ دستورالعمل مربوطه به ادارات کل، صاحبان کارگاه های صنایع دستی می توانند با مراجعه به معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان و طی روال قانونی از این تسهیلات استفاده نمایند.

افشین باباحسینی افزود: این تسهیلات به میزان یک تا 5 میلیارد ریال با نرخ 10 درصد بوده و مدت بازپرداخت آن نیز 36 ماه است.

امتیاز به خبر :