شنبه 16 فروردین 1399

بازدید دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد از مجموعه فرهنگی تاریخی باغ گلستان

بازدید دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد از مجموعه فرهنگی تاریخی باغ گلستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، صبح امروز 26 خردادماه دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد از مجموعه فرهنگی-تاریخی باغ گلستان قلعه فلک الافلاک خرم آباد بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید دکتر رازانی با اشاره به لزوم ساماندهی باغ گلستان گفت: به منظور ساماندهی و پاکسازی باغ گلستان می توان از ظرفیت های انجمن های مردم نهاد استفاده نمود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان افزود: همچنین برای ساماندهی این مجموعه می توان با تکیه بر برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اقدام کرد.

رازانی تصریح کرد: برای برنامه کوتاه مدت، کاشت درختچه ها و درختان کم ارتقاع مدنظر قرار گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب خرم آباد در واکنش به اخبار منتشره مبنی بر خشکاندن و قطع درختان این مجموعه تاریخی گفت: در بازدید میدانی شاهد قطع درختان کهنسال نبودم، البته در برخی نقاط به دلیل باد شدید و صاعقه شاهد شکسته شدن بعضی از شاخه ها بودیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در این بازدید گفت: به منظور ساماندهی چشمه های داخل باغ گلستان قراردادی با مشاور منعقد شده و بر اساس طرح ارائه شده اقدام خواهد شد.

قاسمی با اشاره به اخرین وضعیت مرمت ساختمان یاشگاه افسران تصریح کرد: مرمت این بنای تاریخی در آخرین مراحل خود است و بنا داریم پس از اتمام مرمت، این بنای تاریخی را به موزه تبدیل کنیم.

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به هرس درختان باغ گلستان اظهار داشت: قبل از ایام نوروز به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی طی نامه ای از شهرداری خرم آباد درخواست کردیم که نسبت به هرس درختان اقدام نماید با این حال بسیاری از درختان مجموعه نیازمند هرس هستند.

سید امین قاسمی با تاکید بر ساماندهی مجموعه تاریخی باغ گلستان گفت: در 16 ماهی که در استان حضور دارم از محل اعتبارات استانی یک ریال به این منظور تخصیص نیافته و اقدامات انجام شده در این مجموعه از محل اعتبارات ملی تامین شده است.

رامین ابراهیمی مدیر پایگاه قلعه فلک الافلاک نیز در این بازدید اظهار داشت: طرح ساماندهی چشمه های باغ گلستان تهیه و تأیید شده است که ادامه طرح محوطه سازی و کف سازی مجموعه نیز بر اساس ان اجرا خواهد شد.

مدیر پایگاه قلعه فلک الافلاک افزود: ادامه اجرای کف سازی و ساماندهی محوطه در انتظار تخصیص اعتبار مورد نیاز است.

امتیاز به خبر :