شنبه 10 خرداد 1399

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان: تمام تلاش خود را در حمایت از تولید صنایع دستی بکار خواهیم بست

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان: تمام تلاش خود را در حمایت از تولید صنایع دستی بکار خواهیم بست

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان؛ سید امین قاسمی در مراسم روز جهانی صنایع دستی با تبریک این روز و با اشاره به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان سال رونق تولید گفت: صنایع دستی یک کالای ایرانی و بومی است.

 مهندس قاسمی افزود: رونق تولید باعث تحول در عرصه های مختلف، افزایش اشتغال، حل مشکلات معیشتی، اصلاح نظام بانکی، افزایش ارزش پول و توسعه اقتصادی می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان یک از اهداف این اداره کل را توسعه، ترویج و صادرات صنایع دستی دانست و تصریح کرد: تمام تلاش خود را در جهت حمایت از تولید صنایع دستی استان بکار خواهیم بست. 

مهندس قاسمی اظهار داشت:  یکی از امتیازات توسعه گردشگری، رونق صنایع دستی است که این موضوع باعث ارز آوری برای استان می شود.

مهندس قاسمی با اشاره به صادرات 250 هزار دلاری صنایع دستی استان گفت: این میزان صادرات به صورت چمدانی به کشورهای مختلف و صادرات بیش از ۲۵ هزار دلار با همکاری اداره پست استان به کشورهای اروپایی و شرق دور بوده است .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان عمده این صادرات را در رشته های البسه محلی، گلیم، ماشته، حرمی و ورشو دانست و اظهار داشت: تهیه کتابچه سه زبانه صادراتی صنایع دستی و بروشور خوشه بافت  استان و همچنین۱۵۰ عکس صنعتی صنایع دستی استان از دیگر فعالیت های ترویجی این اداره کل بوده است .

مهندس قاسمی با بیان اینکه در بحث توسعه وترویج صنایع دستی۱۲ دوره آموزشی در ۱۱ شهرستان به تعداد ۳۶۰ نفر هنر آموز برگزار شده تصریح کردد:: سال گذشته در بحث برگزاری دوره های کوتاه مدت صنایع دستی هم 22 دوره آموزشی در۱۱ شهرستان با ثبت نام بیش از ۲۲۰۰ هنرجو در ۱۵ رشته آموزشی انجام شده است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در پایان با اشاره به همزمانی روزجهانی صنایع دستی و هفته محیط زیست گفت: یکی از محورهای اصلی توسعه گردشگری به منظور استفاده از این مزیت استان حفاظت از طبیعت زیبای لرستان است.

امتیاز به خبر :