شنبه 10 خرداد 1399

صدور مجوز ایجاد خانه‌های بوم گردی در منطقه نمونه گردشگری کهمان

صدور مجوز ایجاد خانه‌های بوم گردی در منطقه نمونه گردشگری کهمان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستانْ سید امین قاسمی از صدور مجوز ایجاد خانه های بومگردی در منطقه نمونه گردشگری کهمان سلسله خبر داد .

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گفت: به متقاضیان ایجاد رستوران‌های بین‌راهی و خانه‌های بوم گردی در منطقه نمونه گردشگری کهمان سلسله مجوز داده می‌شود.

مهندس قاسمی با بیان اینکه منطقه اکوتوریسم کهمان یکی از موهبت‌های الهی است که مردم فهیم و مهمان‌نواز شهرستان سلسله از آن بهره مند شده اند افزود : این منطقه توریستی در کنار کوه‌های برف‌گیر گرین و سراب‌های زیبایی همچون سراب خاصان، چشمه‌سارها و باغات گردو و رودخانه خروشان کهمان شرایطی را ایجاد کرده که هر گردشگری برای انتخاب مقصد خود چنین فاکتورهایی را مدنظر قرار می‌دهد و همین امر سبب جذب گردشگران غیربومی بسیاری از سایر استان‌های کشور به این منطقه زیبای گردشگری نیز شده است.

مهندس قاسمی بیان کرد: با تعاملی که با فرمانداری شهرستان سلسه داریم و همچنین حمایت‌های شرکت توزیع برق، عملیات برق‌رسانی به نقاط انتهایی این منطقه انجام شده و با همکاری شرکت مخابرات نیز ، اکنون هیچ نقطه کوری به لحاظ آنتن دهی اپراتور همراه اول در این منطقه تفریحی گردشگری وجود ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان لرستان با اشاره به ظرفیت‌های بالای منطقه زیبای سراب کهمان برای توسعه صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال برای جوانان شهرستان، اضافه کرد: با ایجاد زیرساخت‌های لازم رفاهی، تاکنون به ۲۴ نفر متقاضی احداث رستوران بین‌راهی و ۱۰ نفر متقاضی احداث خانه‌های بوم گردی در منطقه نمونه گردشگری کهمان مجوز داده شده است.

وی به آمار گردشگران مناطق گردشگری شهرستان اشاره کرد و افزود: در ایام تعطیل روزانه حدود ۲ هزار نفر از مناطق گردشگری هنام، کهمان و کاکارضا بازدید می‌کنند که قطعاً رونق گردشگری شهرستان در گرو فراهم کردن امکانات رفاهی لازم برای این گردشگران است.

امتیاز به خبر :