ﺳﻪشنبه 08 بهمن 1398

برگزاری نشست هماهنگی جشنواره آدم برفی

برگزاری نشست هماهنگی جشنواره آدم برفی

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، نشست هماهنگی جشنواره آدم برفی با حضور مهندس قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، عبدالهی فرماندار خرم آباد و کشکولی فرماندار الیگودرز برگزار شد .

مهندس قاسمی در این جلسه از برگزاری جشنواره آدم برفی در شهرستان خرم آباد و الیگودرز به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی خبر داد .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی سالجاری در استان خبر داد و گفت : در راستای فراهم کردی شادی و نشاط و روحیه امیدواری در جامعه و به مناسبت جشن چهل سالگی انقلاب، جشنواره آدم برفی را در شهرستان های خرم آباد و الیگودرز برگزار خواهیم کرد .

سیدامین قاسمی اظهار داشت : جشنواره آدم برفی با حضور اقشار مختف مردم و در دو بخش مسابقه ای ساخت آدم برفی و عکاسی برگزار می شود و در پایان هر بخش به سه اثر برتر جوایزی اهدا خواهد شد .

قاسمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، برگزاری مراسم نورافشانی و جشن بادبادکها همزمان با سالروز ورود حضرت امام خمینی به میهن اسلامی، مسابقه نقاشی کودکان و نمایشگاه نقوش و دست بافت های بومی محلی از دیگر برنامه هایی است که ایام دهه مبارک فجر این اداره کل برگزار خواهد کرد .

فرماندار شهرستان خرم آباد هم در این نشست ضمن استقبال از برگزاری جشنواره آدم برفی گفت: اداره کل میراث فرهنگی در سال جاری برنامه های فرهنگی اجتماعی خوبی در راستای شادی و نشاط مردم برگزار کرده که می توان به برگزاری جشنواره اقوام و نمایشگاه صنایع دستی هفته گذشته اشاره کرد که با استقبال بسیار خوب مردم مواجه شد .

عبدالهی یکی از مناطق سرنمک، قلاگل و سیرم را برای برگزاری جشنواره آدم برفی در شهرستان خرم آباد مطرح کرد و گفت : از همه ظرفیت دستگاههای اجرایی، بخشداری و دهیاری شهرستان برای برگزاری مطلوب این جشنواره استفاده خواهیم کرد . 

فرماندار شهرستان الیگودرز هم با اعلام آمادگی کامل برای برگزاری جشنواره آدم برفی گفت: الیگودرز یکی از مناطق برفگیر استان و کشور است به همین منظور در تلاش هستیم بزودی با حضور وزیر ورزش و جوانان پیست بین المللی در این شهرستان راه اندازی شود .

کشکولی، منطقه فرسش الیگودرز را برای برگزاری جشنواره آدم برفی مطلوب دانست و افزود: این منطقه در فاصله 50 کیلومتری شهر الیگودرز قرار دارد و به دلیل همجواری با روستای فرسش و برفگیر بودن مکانی خوبی برای این جشنواره محسوب می شود .

در این نشست مقرر شد جشنواره آدم برفی در شهرستان های خرم آباد و الیگودرز روز جمعه 12 بهمن ماه همزمان با ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) برگزار شود .

امتیاز به خبر :