چهارشنبه 30 مهر 1399

صدور بیش از 200 کارت مهارت حرفه آموزی صنایع دستی، سال گذشته برای زندانیان لرستان

صدور بیش از 200 کارت مهارت حرفه آموزی صنایع دستی، سال گذشته برای زندانیان لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی لرستان؛ سید امین قاسمی از صدور بیش از 200 کارت مهارت حرفه آموزی صنایع دستی، سال گذشته در استان خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایه دستی لرستان در نشست با مدیرکل زندان های استان اظهار داشت: به منظور توانمندسازی زندانیان استان و همچنین ایجاد محیطی امن همراه با اشتغال برای آنان پس از خروج از ندامتگاه، با همکاری بنیاد تعاون زندانیان اقدام به برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی کردیم که در این راستا سال 98 بیش از 200 کارت مهارت حرفه آموزی نیز برای شرکت کنندگان در این دوره ها صادر شد.

قاسمی با بیان اینکه این اداره کل آمادگی دارد با همکاری اداره کل زندان ها، سالجاری نیز در چند رشته صنایع دستی دوره های آموزشی را برای زندانیان برگزار کند افزود: با توجه به برگزاری نمایشگاه و جشنواره های مختلف صنایع دستی در طول سال، می توان تولیدات زندانیان را در این نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی سطح استان عرضه کرد.

مدیرکل امور زندان های استان لرستان نیز در این نشست گفت: برخی از زندانیان استعدادهای بسیار خوبی در زمینه کار دستی و صنایع دستی دارند که در صورت تدام کلاس های آموزشی می توان نسبت به ایجاد شغل برای آنان کارهایی انجام داد.

کشوری با اشاره به اینکه در حال حاضر چند کارگاه بنیاد تعاون زندانیان استان برای برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی تجهیز شده اند بیان کرد: با برگزاری این دوره ها برای حدود 700 زندانی شغل ایجاد خواهد شد.

امتیاز به خبر :