ﺳﻪشنبه 19 فروردین 1399

تعطیل شدن همه موزه ها و مراکز گردشگری لرستان

تعطیل شدن همه موزه ها و مراکز گردشگری لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، تمامی مراکز گردشگری و موزه های لرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند .

استاندار لرستان اظهار داشت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مراکز گردشگری، موزه‌ها، زیارتگاه‌ها و سایر مراکزی که شامل ازدحام جمعیت می شوند، تا اطلاع ثانوی در سطح استان تعطیل خواهند بود.

سید موسی خادمی با بیان اینکه ازدحام جمعیت در اماکن گردشگری شرایط انتقال ویروس را افزایش می دهد بیان کرد: به منظور حفظ سلامت مردم و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هر گونه نمایشگاه و ویژه برنامه در اماکن تاریخی، گردشگری که موجب ازدحام جمعیت شود نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است .

رئیس ستاد خدمات سفر استان لرستان همچنین به ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم و تجمع در تالارهای استان اشاره کرد و افزود: کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان به صورت مستمر از تاسیسات گردشگری استان بازدید می کنند و بروز هر گونه تخلف در این زمینه، برخورد قانونی به دنبال خواهد داشت .

دکتر خادمی تصریح کرد: برای جلوگیری از شیوع این ویروس مردم در حد امکان در خانه بمانند و از مسافرت یا حضور در تجمعات غیر ضروری خودداری کنند .

لازم به ذکر است مسئولیت کمیته نظارت بر اماکن عمومی، مراکز زیارتی و سیاحتی، سالن های ورزشی و دیگر محل های تجمع بر عهده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان است و در این زمینه با هماهنگی اعضای این کمیته بازدیدهای میدانی صورت خواهد گرفت.

امتیاز به خبر :