ﺳﻪشنبه 19 فروردین 1399

ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا در تاسیسات گردشگری لرستان

ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا در تاسیسات گردشگری لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان؛ دستورالعمل پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا به تاسیسات گردشگری استان ابلاغ شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در این خصوص اظهار داشت: در این دستورالعمل ضمن تاکید بر اهمیت تاسیسات گردشگری به عنوان مراکز عمومی و اماکنی که می تواند موجب انتقال و شیوع ویروس کرونا باشد، نسبت به آموزش صحیح و رعایت نکات مهم مقابله با این ویروس در همه واحدها تصمیم گیری شد .

سید امین قاسمی گفت: اقدامات مهمی از جمله آمادگی کامل در برابر شیوع این ویروس در تاسیسات گردشگری، آموزش کارکنان واحدها ، کنترل عفونت در تاسیات گردشگری،  کنترل پاسپورت مسافران و شناسایی افرادی که در ماه های اخیر به چین سفر کرده اند، نقاط آلوده فضاهای عمومی مانند میز پذیرش، ضدعفونی کردن سرویس های بهداشتی، دکمه های آسانسور و .... به صورت روزانه،  هشدار به کارکنان نسبت به شستشوی دقیق ظروف غذا با آبگرم در بخش غذا و اقدامات لازم با مسافران مبتلا به ویروس کرونا در دستور کار قرار دارد .

او اضافه کرد: کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به صورت مستمر از اقدامات صورت گرفته بازدید می کنند و در صورت بروز هر گونه تخلف در واحدها و تاسیسات گردشگری با متخلفان برخورد خواهد شد .  

امتیاز به خبر :