چهارشنبه 25 تیر 1399

​بازدید کارشناس و ارزیاب یونسکو از خط ریلی منطقه لرستان در راستای ثبت جهانی

​بازدید کارشناس و ارزیاب یونسکو از خط ریلی منطقه لرستان در راستای ثبت جهانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ کارشناس سازمان جهانی یونسکو در سفر به لرستان از خط آهن منطقه استان در راستای ثبت جهانی این مسیر ریلی بازدید کرد .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت: با توجه به اینکه پرونده مسیر ریلی شمال، جنوب کشور برای ثبت در فهرست جهانی به سازمان یونسکو ارسال شده و کارشناسان این حوزه با حضور در استان لرستان در حال بررسی آن هستند .

مهندس سید امین قاسمی با بیان اینکه ثبت جهانی این خط ریلی تاثیر بسیار مهمی در راستای توسعه صنعت گردشگری لرستان خواهد داشت افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی لرستان و زیبای های مسیر ریلی راه آهن منطقه لرستان، ثبت جهانی این مسیر افزایش گردشگران خارجی را در استان به دنبال خواهد داشت .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان راه اندازی قطار گردشگری از ابتدای امسال در استان را یکی دیگر از اقدامات خوب این اداره کل دانست و بیان داشت: تلاش خواهیم کرد با همکاری راه آهن جمهوری اسلامی و برنامه ریزی مجری قطار گردشگردی، شاهد تداوم حرکت این قطار در طول سال متناسب با نیاز مردم و گردشگران باشیم .

کارشناس و ارزیاب پرونده ثبت جهانی راه آهن شمال، جنوب در سازمان جهانی یونسکو هم با مثبت ارزیابی کردن بازدید از مسیر ریلی منطقه لرستان گفت: برای نخستین بار است به لرستان سفر می کنم و در این بازدید لرستان را فقط از نگاه ریلی دیدم .

گونتر دینهوبی، وجود کوه های مرتفع و زیبا و همچنین دره های عمیق و شگفت انگیز را در مسیر ریلی لرستان بسیار خیال انگیز دانست و افزود: زیبایی های مسیر ریلی لرستان موجب شد تا جذب این جادذبه های دیدنی شوم .

وی همچنین به علم مهندسی به کار رفته در ساخت تونل ها و پل های ساخته شده در مسیر راه آهن لرستان اشاره و بیان داشت: پس از بررسی های کامل از خط آهن سراسری شمال، جنوب بزودی گزارش خود را تکمیل و برای ثبت جهانی این مسیر ریلی ایران به سازمان جهانی یونسکو ارائه خواهم داد .

امتیاز به خبر :