ﺳﻪشنبه 05 مرداد 1400

بخشی از فضای سبز حریم قلعه فلک الافلاک خرم آباد دچار آتش سوزی شد

بخشی از فضای سبز حریم قلعه فلک الافلاک خرم آباد دچار آتش سوزی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ بخشی از فضای سبز و باغچه حریم قلعه فلک الافلاک خرم آباد در آتش سوخت .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در این خصوص گفت: متاسفانه ساعت 12 ظهر امروز دوشنبه 25 شهریورماه بخشی از فضای سبز حریم قلعه در ورودی درب قدیم این اثر ارزشمند تاریخی دچار آتش سوزی شد که با اقدام سریع نیروهای مستقر در قلعه و آتش نشانی خرم آباد بلافاصله از گسترش آن جلوگیری و آتش به صورت کامل خاموش شد .

سید امین قاسمی با اشاره به اینکه حدود 150 متر مربع از فضای سبز حریم قلعه طعمه حریق شد افزود: تحقیقات اولیه حاکی از آتش سوزی ناشی از انداختن فیلتر سیگار یکی از بازدیدکنندگان بر اثر سهل انگاری در فضای سبز است که همکاران در تلاش برای یافتن علت قطعی این حادثه هستند .

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر آتش در حریم قلعه به صورت کامل خاموش شده و هیج خطری این بنای تاریخی فرهنگی را تهدید نمی کند .

مهندس قاسمی در پایان اظهار داشت: کار احیاء فضای سبز سوخته شده بلافاصله در دستور کار ما قرار گرفته و بزودی این فضا مجدد ساماندهی می شود . 

امتیاز به خبر :
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو اخبار در حال حاضر در دسترس نیست