چهارشنبه 25 تیر 1399

تور سه روز آشناسازی فعالان گردشگری کشور با جاذبه های طبیعی، تاریخی لرستان برگزار شد

  • 14 اردیبهشت 1398
  • 12:06
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 279 بازدید
  • Article Rating
تور سه روز آشناسازی فعالان گردشگری کشور با جاذبه های طبیعی، تاریخی لرستان برگزار شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت : تور آشناسازی فعالان گردشگری کشور با جاذبه های طبیعی، تاریخی استان لرستان با حضور بیش 100 فعال گردشگری و 40 نفر از اصحاب رسانه به مدت سه روز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، سید امین قاسمی با اشاره به اینکه این تور گردشگری در شهرهای بروجرد ، دورود و خرم آباد برگزار شد افزود : این تور با هدف آشنایی فعالان گردشگری کشور با جاذبه های زیبای طبیعی، تاریخی لرستان در راستای افزایش گردشگران داخلی و خارجی در استان برگزار شد .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار داشت : این برنامه سه روزه ابتدا از شهر بروجرد و بازدید از بافت تاریخی این شهر ، بازار ، مسجد امام و طبیعت ونایی آغاز شد ، در روز دوم در شهرستان دورود بازدید از تالاب ازگن و روستای هدف گردشگری دره اسپر صورت گرفت و در روز سوم در خرم آباد نیز بازدید از بام شهر ، قلعه فلک الافلاک ، خانه تاریخی آخوند ابو ، پل شکسته ، گرداب سنگی، حمام گپ و پارک جنگلی مخملکوه را در دستور کار قرار دادیم .

مهندس قاسمی با بیان اینکه نوروز امسال شاهد بارش شدید باران و وقوع سیل در استان و در نتیجه کاهش حضور گردشگر در استان بودیم اضافه کرد : این برنامه سه روزه در راستای تغییر ذهنیت منفی فعالان گردشگری از اتفاقات پس از سیل در لرستان برگزار شد تا فعالان گردشگری با ظرفیت های تاریخی طبیعی استان آشنا و نسبت به ورود تورهای گردشگری به لرستان اقدام کنند .

دبیر ستاد خدمات سفر لرستان برگزاری این تور سه روزه را برای افزایش گردشگر به استان مطلوب ارزیابی کرد و گفت : خوشبختانه فعالان گردشگری کشور از این برنامه رضایت کامل داشتند و از دیدن برخی جاذبه های طبیعی و تاریخی لرستان شگفت زده شدند .

مهندس قاسمی بیان کرد : تلاش خواهیم کرد تا با برنامه های مختلف همه ظرفیت های طبیعی تاریخی لرستان را معرفی کنیم تا در نهایت شاهد افزایش حضور گردشگران به لرستان و در نتیجه توسعه صنعت گردشگری در استان باشیم .

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط