چهارشنبه 25 تیر 1399

آغاز سومین دوره آموزشی توانمندسازی تشکل های مردم نهاد غرب کشور در لرستان

  • 04 اردیبهشت 1398
  • 13:36
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 228 بازدید
  • Article Rating
آغاز سومین دوره آموزشی توانمندسازی تشکل های مردم نهاد غرب کشور در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، صبح امروز چهارم اردیبهشت ماه سال 98 و در مراسمی با حضور بهاروند معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، سرکار خانم پورسرتیپ معاون امور تشکل­ها و مشارکت های اجتماعی استانداری لرستان و نمایندگان تشکل های مردم نهاد از استان های لرستان، کرمانشاه، همدان، ایلام، خوزستان و مرکزی سومین دوره آموزشی توانمند سازی تشکل های مردم نهاد غرب کشور آغاز شد.

در ابتدای این مراسم بهاروند معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: این کارگاه آموزشی در دو روز و با سرفصل آموزشی نقش جوامع محلی در حفاظت از آثار تاریخی و توسعه گردشگری برگزار می شود.

بهاروند تصریح کرد: روز اول این کارگاه در خرم آباد و روز دوم برگزاری این دوره آموزشی در روستای دره اسپر شهرستان دورود برگزار خواهد شد.

 در این مراسم پورسرتیپ معاون امور تشکل ها و مشارکت های اجتماعی استانداری لرستان برگزاری این دوره ها را یک ضرورت دانست و افزود: هدف از برگزاری این کارگاه تبادل اطلاعات بوده و امیدوارم برگزاری آن در نهایت به نفع توسعه گردشگری باشد.

 معاون امور تشکل ها و مشارکت های اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد: گردشگری در ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و برای توسعه این صنعت بایستی از ظرفیت های تشکل ها و جوامع مدنی استفاده نمود.

پورسرتیپ با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در امدادرسانی به سیل زدگان در استان اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد به منظور تاثیرگذاری بیشتر باید به صورت شبکه ای فعالیت نمایند.

پورسرتیپ افزود: در راستای تقویت تعامل و همکاری تاثیر گزار سازمان های مردم نهاد به دنبال تشکیل شبکه تشکل ها هستیم.    

در پایان این مراسم سرهنگ کرمی فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز گفت: جلوگیری از تخریب 5 اثر تاریخی، 17 مورد گزارش حفاری غیر مجاز و کشف 3 مورد نگهداری اشیا عتقیقه و 18 دستگاه فلزیاب در سال 97  با کمک و گزارش انجمن های میراث فرهنگی و جوامع محلی صورت گرفت.  

امتیاز به خبر :