ﺳﻪشنبه 08 آذر 1401

افزایش 34 درصدی اقامت گردشگران در لرستان

افزایش 34 درصدی اقامت گردشگران در لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان؛ سید امین قاسمی در نشست با اصحاب رسانه از افزایش 34 درصدی اقامت گردشگران در لرستان خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: در سال 97 بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر از جاذبه‌های استان دیدن کردند.

سید امین قاسمی افزود: همچنین در طی نه ماهه سال جاری بیش از 910 هزار و 34 شب اقامت گردشگران داخلی در لرستان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش 34 درصدی روبرو بوده است.

دبیر ستاد خدمات سفر لرستان با اشاره به اقامت 2134 نفر شب اتباع خارجی در لرستان تصریح کرد: این آمار نسبت به نه ماهه سال 96 افزایش 13 درصدی را تجربه کرده است.

مهندس قاسمی  برپایی 217 غرفه ثابت و 34 سیاه چادر فروش صنایع دستی در ایام عید را از اقدامات این اداره کل در راستای ترویج و حمایت از صنایع دستی استان دانست و اظهار داشت: میزان فروش صنایع دستی در نوروز 97 بیش از دو میلیارد و 28 میلیون تومان بوده که پیش بینی ما افزایش فروش این محصولات در نورزو سال 98 است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه زیرساختهای گردشگری گفت: به منظور ایجاد زیر ساخت ها 160 طرح گردشگری جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند که تا کنون 130مورد آنها موفق به عقد تفاهم نامه شده اند.

دبیر ستاد خدمات سفر لرستان افزود: در این راستا فاز اول هتل شاپورخواست در ایام نوروز به بهره برداری خواهد رسید و آماده پذیرایی از مهمانان نورزی خواهد بود.

سید امین قاسمی در خصوص وضعیت هتل کیو نیز گفت: به منظور خلع ید پیمانکار این پروژه مکاتبات لازم با اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان صدور مجوز 3 آموزشگاه برای برگزاری دوره های کوتاه مدت گردشگری را از دیگر اقدامات این اداره کل دانست و اظهار داشت: در این مدت بیش از 200 نفر در این آمورشگاهها، دوره های مدیریت فنی بند ب و راهنمایان گردشگری را گذرانده اند.

دبیر ستاد خدمات سفر استان با اشاره به راه اندازی قطار گردشگری لرستان گفت: این قطار با استقبال خوب هموطنان مواجه شده به طوریکه تمام بلیط های آن پیش فروش شده است.

مهدس قاسمی ثبت بیش از 50 اثر تاریخی و ناملموس استان را در فهرست آثار ملی را از جمله اقدامات این اداره کل در حوزه میراث فرهنگی دانست و افزود: در روزهای اخیر نیز 8 اثر ناملموس استان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در خصوص وضعیت پل گپ گفت: مرمت های لازم در ضلع غربی پل صورت پذیرفته است.

مهندس قاسمی افزود: به منظور تبدیل پل گپ به پیاده راه دو پل در بالا دست و پایین دست آن در حال ساخت بوده که با اتمام عملیات ساخت این پلها، تبدیل پل گپ به پیاده راه مسیر خواهد شد.

امتیاز به خبر :