دوشنبه 13 آذر 1402

مسیر گردشگری از کلدر تا  غار گیلوران احداث می شود.

مسیر گردشگری از کلدر تا  غار گیلوران احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استلن لرستان؛ هشتمین جلسه ستاد خدمات سفر استان به ریاست دکتر مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با محوریت سفرهای نوروزی برگزار شد.

در این جلسه  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اقدامات انجام شده در استان برای پذیرایی از مسافران نوروزی گفت: کارهای زیادی انجام شده اما هنوز نواقصی وجود دارد که بایستی یک بار برای همیشه این نواقص حل شوند.

دکتر مراد پور افزود: خیلی از سرمایه گذاری ها و خدمات ارائه شده به دلیل نبود متولی از بین می روند و تا زمانی که این طرح‌ها متولی نداشته باشند باعث هدررفت سرمایه و تحمیل هزینه خواهند شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از تهیه طرح گردشگری برای جاذبه‌های استان خبر داد.

قائم مقام ستاد خدمات سفر لرستان یکی از آسیب های وارده را رها شدن جاذبه های طبیعی استان بعد از فصل گردشگری دانست و تصریح کرد:  

به منظور حل این مشکل مقرر شد برای تمامی جاذبه‌ها طرح و نقشه تعریف شده و بحث واگذاری آن‌ها حل شود.

دکترمرادپور با تشریح اقدامات انجام شده توسط بنیاد مسکن به عنوان متولی ساماندهی آبشار بیشه اظهار داشت: به منظور ساماندهی این مکان گردشگری توسط بنیاد چند دستگاه سرویس بهداشتی به همراه پکیچ تسویه در محل نصب شده و دستور پلمپ دکه های غیر مجاز در کنار این آبشار نیز توسط دادستان صادر شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: طی سال آینده نیز یک مرکز فروشو همچنین هتل و سوئیت هایی که با بافت منطقه هم‌خوانی داشته باشد در این منطقه احداث خواهد شد.

دکترمرادپور از تعیین سرمایه‌گذار برای منطقه گردشگری آبشار نوژیان نیز خبر داد و گفت: امیدواریم سایر آبشارها و جاذبه‌ها نیز به همین روال واگذار شوند چراکه متولی طرح برای نگهداری آنها نیز جدی عمل می‌کند.

قائم مقام ستاد خدمات سفر لرستان با تاکید بر ساماندهی ورودی شهرها تصریح کرد: باید حریم مبادی شهر خرم‌آباد نیز آزادسازی شود. ولی در حال حاضر و با توجه به فرارسیدن ایام نوروز تمرکز بر روی جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی و تمیز کردن ورودی های خرم آباد باشد و تمامی دستگاه ها بایستی پای کار بیایند.

دکترمرادپور به اجرای طرح کمربندی از قبرستان فلک‌الدین تا آرامستان خضر اشاره کرد و افزود: با عملیاتی شدن این پروژه خیابان حافظ برای همیشه از موضوعات ترافیکی رها شده و می‌توان به عنوان بافت تاریخی از آن برای جذب گردشگر استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در پایان اظهار داشت: ایجاد جاده تفریحی_ گردشگری از غار کلدر تا غار گیلوران در دست پیگیری است و عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

در ابتدای این جلسه مهندس قاسمی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به وضعیت ورودی های خرم آباد و تمرکز تمامی دستگاه ها روی ورودی کمالوند افزود: جهت انجام بهتر کارها می‌توان مسئولیت هر ورودی را به یک دستگاه واگذار کرد.

 دبیر ستاد خدمات سفر استان گفت: در ایام نوروز در دو منطقه بیشه و قلعه فلک الافلاک شاهد ازدحام گردشگران هستیم که استقرار اورژانس در این مناطق ضروری به نظر می رسد.

مهندس قاسمی با تاکید بردرج شماره 09629 بر روی تمامی بروشورهای چاپ شده دستگاه های عضو ستاد تصریح کرد: این شماره ها در طول ایام نوروز آماده رسیدگی به شکایات گردشگران است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در پایان از آغاز به کار قطار گردشگری در ۲۹ اسفند امسال خبر داد و اظهار داشت: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی در ایام عید نوروز به استان سفر خواهد کرد.

 

 

امتیاز به خبر :