پنجشنبه 26 تیر 1399

اختصاص 70 درصد شرکت کنندگان دوره آموزشی صنایع دستی لرستان به مددجویان کمیته امداد

اختصاص 70 درصد شرکت کنندگان دوره آموزشی صنایع دستی لرستان به مددجویان کمیته امداد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از اختصاص 70 درصد شرکت کنندگان دوره آموزشی صنایع دستی لرستان به مددجویان کمیته امداد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان؛ سید امین قاسمی امروز دوشنبه 9 تیرماه در نشست با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در این خصوص گفت: این آمادگی وجود دارد به منظور همکاری و تعامل با کمیته امداد استان، تا سقف 70 درصد شرکت کنندگان دوره های آموزشی صنایع دستی را به مددجویان اختصاص دهیم.

قاسمی با بیان اینکه در راستای کمک به مددجویان کمیته امداد در نمایشگاه ها و جشنواره ها چند غرفه رایگان در اختیار این قشر قرار می گیرد افزود: با معرفی اداره کل کمیته امداد این آمادگی وجود دارد یکی از غرفه های ثابت صنایع دستی در محوطه قلعه فلک الافلاک خرم آباد را به یکی از مددجویان واگذار کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان اظهار کرد: این اداره کل همچنین آمادگی دارد 50 درصد از ظرفیت کلاس آموزشی گردشگری را در برخی رشته ها از جمله بلد محلی و بومگردی در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هم در این نشست بیان داشت: در حال حاضر مددجویان لرستان در چند رشته صنایع دستی فعالیت دارند و تولیدات خوبی هم عرضه کرده اند.

محمدی فارسانی با بیان اینکه 105 هزار خانوار لرستانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند عنوان کرد: این آمادگی وجود دارد با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تفاهم نامه ای منعقد و از ظرفیت های آموزشی در رشته های گردشگری و صنایع دستی به منظور اشتغال پایدار مددجویان استفاده کنیم.

امتیاز به خبر :