پنجشنبه 26 تیر 1399

انجام ۱۵ فصل مرمت ابنیه تاریخی لرستان در سه ماهه نخست امسال

انجام ۱۵ فصل مرمت ابنیه تاریخی لرستان در سه ماهه نخست امسال

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از انجام ۱۵ فصل مرمت ابنیه تاریخی لرستان در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان؛ سید امین قاسمی امروز یکشنبه 8 تیرماه در این خصوص اظهار داشت: به منظور حفاظت و احیاء آثار تاریخی فرهنگی لرستان از ابتدای امسال تاکنون 15 فصل مرمت در سطح ابنیه تاریخی استان انجام شده است.

او بیان کرد: مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک، خانه تاریخی آخوند ابو، خانه رحیمی و کوره آجرپزی خرم آباد و مساجد جامع و امام و خانه افتخار الاسلام بروجرد از موارد شاخص این فصل اقدامات مرمتی می باشد..

قاسمی با اشاره اینکه هدف از انجام عملیات مرمت بر روی آثار فاخر تاریخی- فرهنگی استان، حفظ، نگهداری، مرمت اضطراری و یا احیا این آثار می باشد افزود: برای انجام این عملیات 10 میلیارد ریال اعتبار اختصاص پیدا کرد که برخی اقدامات به اتمام رسیده و برخی نیز در حال اتمام هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری با جذب اعتبارات لازم مرمت دیگر ابنیه تاریخی سطح استان نیز در دستور کار این اداره کل قرار خواهد گرفت.

امتیاز به خبر :