پنجشنبه 26 تیر 1399

آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در 3 شهرستان لرستان

آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در 3 شهرستان لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از آغاز دوره های آموزشی صنایع دستی در 3 شهرستان استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، سید امین قاسمی امروز پنج شنبه پنجم تیرماه در این خصوص بیان داشت: در ادامه سلسله فعالیت های توسعه -ترویجی و آموزش های کوتاه مدت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی -حفاظتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی حداکثری، دوره های آموزشی صنایع دستی در 3 شهرستان آغاز شده است.

او با بیان اینکه این دوره های آموزشی در شهرستان های کوهدشت، پلدختر، و رومشکان در حال برگزاری است افزود: برای برگزاری این کلاس ها بیش از یک‌ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

قاسمی اظهار کرد: این دوره های آموزشی در شهرستان کوهدشت شامل تولیدات چرمی دست دوز، معرق چوب، گلیم بافی، حصیر و کپو بافی، شهرستان پلدختر شامل رشته های گلیم بافی، تولیدات چرمی دست دوز و میناکاری، شهرستان رومشکان در رشته های چرم دست دوز و معرق چوب در شهر افرینه رشته چرم و در شهر معمولان در رشته گلیم بافی می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به اینکه این دوره های آموزشی در یک دوره سه تابستان و به صورت رایگان برگزار خواهد شد عنوان داشت: هدف از برگزاری این دوره های کوتاه مدت آموزشی ایجاد حرفه آموزی و مهارت فنی با هدف تولید و اشتغال مولد و دیرپا می باشد.

امتیاز به خبر :