پنجشنبه 26 تیر 1399

صدور ۲۵۲ کارت مهارت آموزی، سه ماه نخست امسال در حوزه صنایع دستی لرستان

صدور ۲۵۲ کارت مهارت آموزی، سه ماه نخست امسال در حوزه صنایع دستی لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از صدور ۲۵۲ کارت مهارت آموزی، سه ماه نخست امسال در حوزه صنایع دستی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، سید امین قاسمی امروز چهارشنبه چهارم تیرماه در این خصوص گفت: به منظور ترویج و آموزش صنایع دستی از ابتدای امسال تاکنون 252 کارت مهارت آموزی در استان صادر شده است.

قاسمی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۸ فقره کارت مهارت آموزشی صادر و ۸۴ فقره کارت شناسایی در حوزه صنایع دستی تمدید شده است.

او با بیان این در این مدت همچنین یک فقره مجوز تاسیس کارگاه صادر و 1 فقره پروانه تولید کارگاهی نیز تمدید شده افزود: در سه ماهه اخیر ۱۳فقره مجوز مشاغل خانگی مستقل و یک فقره مجوز مشاغل خانگی پشتیبان نیز صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان در خصوص ضرورت اطلاع رسانی برنامه های معاونت صنایع دستی این اداره کل در دوران شیوع ویروس کرونا نیز بیان داشت: به علت تقارن سه ماهه نخست امسال با شیوع ویروس کرونا جلسات زیادی از طریق ویدئو کنفرانس انجام شده و نشر اخبار و اطلاع رسانی از نحوه و زمان برگزاری مجازی دوره ها نیز از طریق فضای مجازی انجام می شود.

امتیاز به خبر :