پنجشنبه 26 تیر 1399

ثبت نام 750 هنرمند صنایع دستی لرستان در سامانه تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری

ثبت نام 750 هنرمند صنایع دستی لرستان در سامانه تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از ثبت نام 750 هنرمند صنایع دستی لرستان در سامانه تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری (کارا) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ سید امین قاسمی امروز سه شنبه سوم تیرماه اظهار داشت: با توجه به پایش خسارت های وارده ناشی از شیوع ویروس کرونا که در سطح کارگاه های صنایع دستی استان انجام گرفت ۷۵۰ نفر در ارتباط با تسهیلات اشتغالزایی روستایی وعشایری(کارا) در خصوص خسارات ناشی از بیماری کرونا و وقوع سیل فروردین ماه سال ۹۸ ثبت نام کرده اند.

او با بیان اینکه به منظور حفظ سلامت هنرمندان صنایع دستی استان فعالیت آنها با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا و ضرورت رعایت مسائل بهداشتی حفاظتی، پروتکلهای بهداشتی به ۱۵۰ کارگاه فعال در حوزه صنایع دستی استان ابلاغ شد.

قاسمی گفت: در همین مدت به لحاظ همکاری با زنجیره تولید و شبکه درمان از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۰ هزار ماسک بهداشتی نیز توسط هنرمندان شاغل در کارگاه های صنایع دستی استان تهیه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان اضافه کرد: به منظور جلوگیری از شیوع و همه گیری ویروس کرونا در محیط کارگاه های صنایع دستی، به صورت مستمر دستورالعمل های بهداشتی از طریق فضای مجازی و نصب بنر اطلاع رسانی می شود.

امتیاز به خبر :