جمعه 09 اسفند 1398

اختصاص 5 میلیارد ریال برای احداث زیرساخت های گردشگری آبشار بیشه

اختصاص 5 میلیارد ریال برای احداث زیرساخت های گردشگری آبشار بیشه

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ سید امین قاسمی از اختصاص 5 میلیارد ریال اعتبار به منظور احداث زیرساخت های گردشگری در کنار آبشار بیشه خرم آباد خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت: با توجه به اینکه آبشار بیشه خرم آباد پر بازدیدترین مکان طبیعی گردشگری استان لرستان محسوب می شود و در راستای رفاه حال گردشگران در این مکان زیبا، احداث زیر ساخت های لازم را در دستور کار قرار دادیم.

سید امین قاسمی  با بیان اینکه متاسفانه در پی سیل ویرانگر فروردین ماه امسال در استان لرستان خسارت زیادی به زیرسخات های گردشگری استان بخصوص آبشار بیشه خرم آباد وارد شد اظهار داشت: در این مرحله بهسازی بخشی از مسیر دسترسی به آبشار، بهسازی سرویس های بهداشتی، سکو و آلاچیق، آبخوری ها و مسیره پیاده رو به سمت آبشار انجام خواهد شد .

او ایجاد تاسیسات گردشگری را در مناطق پر بازدید استان از اولویت های این اداره کل برشمرد و افزود: تلاش می کنیم طرح های در دست اجرای زیرساخت گردشگری تا قبل از پایان سال به اتمام برسند .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان با اشاره به وجود 60 آبشار دائمی و فصلی در لرستان که این استان را به سرزمین آبشارها در کشور معروف کرده است افزود: آبشار بیشه در دل جنگل‌های بلوط و کوه‌های زاگرس با ارتفاع 48 و طول 20 متر واقع شده و در کنار آن یکی از زیباترین مسیرهای ریلی کشور نیز قرار دارد .

آبشار زیبا و چشم نواز بیشه در اسفندماه سال 87 به شماره 48 در فهرست آثار ملی طبیعی کشور به ثبت رسیده است.

امتیاز به خبر :