جمعه 09 اسفند 1398

پرداخت 55 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در بخش صنایع دستی لرستان از ابتدای سال تاکنون

پرداخت 55 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در بخش صنایع دستی لرستان از ابتدای سال تاکنون

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان؛ از ابتدای سال تاکنون 55 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی استان پرداخت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: با توجه به حمایت های توسعه ای از کارگاه های فعال صنایع دستی استان و لزوم کمک به ایجاد اشتغال و توسعه این کارگاه ها و همچنین تفاهم نامه منعقد شده معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی و بانک گردشگری کشور نسبت به پرداخت تسهیلات حمایتی به این بخش اقدام شده است .

سید امین قاسمی اظهار داشت: به منظور حمایت و پرداخت این تسهیلات حمایتی از ابتدای سالجاری تاکنون با بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان معاونت صنایع دستی 35 طرح اشتغالزایی صنایع دستی با مبلغ 55 میلیارد ریال مورد پرداخت قرار گرفت.

او با بیان اینکه تسهیلات حمایتی صنایع دستی از منابع داخلی بانک گردشگری و تفاهم نامه صورت گرفته به دارندگان مجوزهای چهارگانه صنایع دستی و افراد دارای کارگاه پرداخت می شود افزود: افراد دارای پروانه تولید انفرادی و کارت شناسایی تا سقف یک میلیارد ریال و به دارندگان مجوزهای تاسیس کارگاهی و پروانه تولید کارگاهی تا سقف 5 میلیارد ریال می توانند تسهیلات دریافت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: این تسهیلات دارای 6 ماه تنفس و بازپرداخت 24 ماهه خواهد بود.

امتیاز به خبر :