جمعه 09 اسفند 1398

در نشست همکاری اداره کل میراث فرهنگی لرستان و شهرداری خرم آباد مطرح شد: به منظور حفاظت از بافت تاریخی خرم آباد مسئول پیگیری تشکیل شهرداری بافت تاریخی منصوب شد

در نشست همکاری اداره کل میراث فرهنگی لرستان و شهرداری خرم آباد مطرح شد: به منظور حفاظت از بافت تاریخی خرم آباد مسئول پیگیری تشکیل شهرداری بافت تاریخی منصوب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان؛ در نشست مشترک مدیرکل میراث فرهنگی و شهرداری خرم آباد راهکاری تعامل و همکاری این دو نهاد فرهنگی بررسی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان گفت: امروزه تنها راه توسعه کشور رونق صنعت گردشگری است و برای رسیدن به این مهم، تعامل دستگاههای اجرایی نقش تاثیرگذاری دارد.

سید امین قاسمی با اشاره به قدمت تاریخی لرستان و سکونت بیش از 54 هزار ساله بشر در این استان اظهار داشت: هم مردم و هم دستگاههای اجرایی باید نسبت به آثار تاریخی تعصب داشته و نسبت به حفظ و معرفی آنها به منظور جذب گردشگر تلاش کنیم.

او با بیان اینکه آماده هر گونه تعامل و همکاری با شهرداری خرم آباد در راستای توسعه صنعت گردشگری هستیم بیان کرد: در نوروز سال 99 با همکاری شهرداری در همه ورودی های شهر خرم آباد ستاد استقبال از مسافران راه اندازی خواهد شد .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همچنین اضافه کرد: با توجه به برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که 23 تا 26 بهمن ماه برپا خواهد بود این آمادگی وجود دارد که از توان شهرداری خرم آباد برای معرفی هر چه بهتر ظرفیت های مختلف فرهنگی، تاریخی، گردشگری و توسعه ای مر کز استان استفاده کنیم.

شهردار خرم آباد هم در این نشست با بیان اینکه تلاش می کنیم در کنار دستنگاههای اجرایی باشیم نه در تعارض با آنها بیان داشت: مجموعه شهرداری نسبت به بافت تاریخی شهر توجه خاصی دارد و به همین منظور یک نفر را به عنوان مسئول پیگیری تشکیل شهردار بافت تاریخی منصوب کردیم.

شریفی اشاره ای هم به عملیات ساخت پل بهداری خرم آباد داشت و افزود: با پیگیری و تلاش همکاران در شهرداری خرم آباد در حال حاضر عملیات عرشه این پل 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مطابق زمان بندی تا پایان امسال شاهد افتتاح آن به عنوان یکی از محورهای اصلی شهر خرم آباد خواهیم بود.

او همچنین بر تعامل و همکاری دو جانبه میراث فرهنگی و شهرداری خرم آباد تاکید و بیان کرد: به همکاران حوزه عمران شهرداری تذکر داده شده که در اجرای هر گونه فعالیت عمرانی در سطح شهر هماهنگی های لازم با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان صورت گیرد.

امتیاز به خبر :