اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان لرستان

تاریخ: 08 تیر 1399

انجام ۱۵ فصل مرمت ابنیه تاریخی لرستان در سه ماهه نخست امسال

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از انجام ۱۵ فصل مرمت ابنیه تاریخی لرستان در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان؛ سید امین قاسمی امروز یکشنبه 8 تیرماه در این خصوص اظهار داشت: به منظور حفاظت و احیاء آثار تاریخی فرهنگی لرستان از ابتدای امسال تاکنون 15 فصل مرمت در سطح ابنیه تاریخی استان انجام شده است.

او بیان کرد: مرمت اضطراری قلعه فلک الافلاک، خانه تاریخی آخوند ابو، خانه رحیمی و کوره آجرپزی خرم آباد و مساجد جامع و امام و خانه افتخار الاسلام بروجرد از موارد شاخص این فصل اقدامات مرمتی می باشد..

قاسمی با اشاره اینکه هدف از انجام عملیات مرمت بر روی آثار فاخر تاریخی- فرهنگی استان، حفظ، نگهداری، مرمت اضطراری و یا احیا این آثار می باشد افزود: برای انجام این عملیات 10 میلیارد ریال اعتبار اختصاص پیدا کرد که برخی اقدامات به اتمام رسیده و برخی نیز در حال اتمام هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری با جذب اعتبارات لازم مرمت دیگر ابنیه تاریخی سطح استان نیز در دستور کار این اداره کل قرار خواهد گرفت.

روتیتر